Mind Clinic

טיפול נפשי או פסיכותרפיה באמצעות סוסים, – Equine Assisted Therapy משלבת  אינטראקציה בין סוסים לאנשים בתהליך הטיפולי במגוון רחב של קשיים נפשיים ורגשיים. התעסקות בטיפול ותקשורת עם סוס בנוכחות של איש מקצוע מסייעת לפיתוח כלים ומיומנויות כמו ויסות רגשי, ביטחון עצמי, התמודדות עם כעסים ומצבים רגישים מאתגרים אחרים.

טיפול נפשי באמצעות סוסים מתאים למי שמתמודד עם:

טיפול באמצעות סוסים יכול לשמש כטיפול בפני עצמו או בשילוב עם טיפול נפשי קלאסי דרך דיבור. במפגשים הטיפולים מתמקדים בעבודה עם סוס אחד או כמה סוסים מהקרקע – על ידי מגע, טיפוח, הובלה ואליף ולאו דווקא ברכיבה טיפולית. טיפול זה מציע חוויה שונה בהרבה מטיפול בדיבורים מסורתי – התהליך מתקיים באוויר הפתוח – מחוץ לחדר הטיפולי ומציע הזדמנות להשתמש בכל החושים תוך כדי למידה ועיבוד אתגרים רגשיים.

"להישאר נוכח ולהתמקד במשימה" 

יתרונות נוספים

בטיפול ניתן להשתמש במגוון בעלי חיים, אך הסוסים מציעים תכונות ייחודיות שהפכו אותם לבחירה פופולרית לטיפולים בסיוע בעלי חיים. לסוס יש יכולת להבין רגשות האדם ולהגיב בהתאם. נוכחות הסוס מציע תחושת שלווה, המאפשרת להתמודד עם רגשות בצורה בטוחה ומווסתת. בנוסך הסוס מגיב רק להתנהגותו ורגשותיו של האדם ללא איום או כל שיפוט על החוויה הרגשית שלו. אם משהו מרגיש כואב מכדי לדבר עליו, זה יכול להרגיש קצת יותר קל לעבד את הסוס כדוגמה, או ליישר את החוויה שלהם עם חוויות הסוס ברגע. החצנה של התוכן בדרך זו יכולה להקל על הגישה והעיבוד.
הטיפול באמצעות סוסים: 

טראומה וPTSD

הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD), הפרעה המתאפיינת על ידי עוררות ותגוב, מוגברות, זיכרונות פולשניים, סיוטים ותסמיני הימנעות לאחר אירוע טראומטי, עלולים להרגיש מתישים. טיפול באמצעות סוסים יכול לסייע להרגיש ולבות חיבור עם בעל חיים רגיש ודרך החוויה לעזר בויסות רגשי, התמודדות עם תסמינים של PTSD בבניית קשרים עם אחרים.

חרדות ופוביות

מכיוון שסוסים הם ערניים ורגישים להתנהגות ורגשות, הם יכולים לחוש סכנה ולהגיב במודעות מוגברת, מה שמוביל בדרך כלל לשינוי בהתנהגותם ולניסיונות האפשריים להתרחק. אנשים שסובלים מחרדה מזדהים עם יכולת זו לחוש רמזים לסכנה ולהגיב בצורה מוגברת.

עיבוד אתגרים באמצעות התנהגותו של סוס יכול להיות קל יותר מאשר לדבר ישירות על חוויות אישיות עם חרדה. יתרון נוסף בתהליך טיפולי באמצעות סוסים בחרדה הוא לסייע לתרגל פגיעות בסביבה בטוחה. כך כאשר נמצאים באינטראקציה עם הסוס ומנסים דברים חדשים, יוצאים מאזור הנוחות בליווי ותמיכה של המטפל והסוס. לאחר מכן המטופלים יכולים לעבד את החוויה שלהם, ללמוד לווסט את עצמם ולחוות חוויות שונות ופחות מאיימות.

ADHD

הפרעת קשב וריכוז/היפראקטיביות (ADHD), היא תחום נוסף בו טיפול בעזרת סוסים יכול להועיל, מכיוון שהוא מציע להם חוויה פעילה, מהנה ומעשית.

הטיפול מתקיים בנוכחות הסוס יחד עם מטפל מיומן, מומחה לסוסים, כאשר הרכיבה אינה בהכרח מעורבת בתהליך הטיפולי. במקום זה המוקד הוא בנוכחות, תשומת לב, מיינדפולנס, גבולות, רמזים חברתיים וגם:
תחושת המסוגלות בטיפול באמצעות סוסים מגיעה מתגובה ישירה של הסוס, זאת אומרת שנדרש מיקוד וריכוז כדי לקבל תגובה אמיתית מהסוס, דבר שמביא הישב ישיר ותחושת סיפוק

תחושת הישג זו יכולה להרגיש משמעותית עבור כל אחד, במיוחד מישהו שמתמודד עם הפרעות קשב וריכוז. ברגעים אלה מקבלים משוב מיידי מהסוס ולומדים כיצד לפתח אמון, לתקשר ביעילות וכיצד לעבוד לקראת עמידה במטרה או ציון דרך אישי.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

מספר טלפון : 054-7642135
neta.korazim@gmail.com